ویژه خانواده بیمار

سلام و عرض ادب، مادرم به سرطان کولون مبتلا شدند و فوت کردند. اقدامات پیشگیری جهت اعضای خانواده چیست؟ ضمنا من به تازگی دچار معده دردهایی به فواصل چند ماه شده ام که بیماری مادرم نیز با مشکل معده شروع شد. با تشکر

بهتر است از ده سال پایین تر از سن مادرتان آزمایشات مدفوع سالیانه و جهت کولونوسکپی به فوق تخصص گوارش مراجعه نمایید.

ادامه مطلب

با سلام از اینکه به سوالات و ابهامات ما پاسخ می دهید سپاسگزارم، در خانواده ما سابقه سرطان وجود دارد و مادر من دچار سرطان خون بوده اند(حدود ۲۰ سال قبل). سوالم اين است كه امكان ابتلاي من به اين بيماري چگونه است و چگونه مي‌توانم از آن پيشگيري نمايم؟

این بیماری ارثی نیست و نیازی به پیشگیری ندارد. شما می توانید با مراجعه به پزشک چکاب سالانه یا هر شش ماه یکبار انجام دهید.

ادامه مطلب

جناب دکتر سلام، خسته نباشید یکی از خواهرانم به تازگی دچار بیماری سرطان سینه شده است، سوالم این است که یک بیمار مبتلا به سرطان پستان از دیدگاه شما تا چه حد شانس بهبود دارد ؟

این مساله کاملاً بستگی به زمان تشخیص بیماری دارد. در مواردی که بیماری در مرحله یک و محدود به پستان باشد و اندازه تومورها از دو سانتی متر کمتر باشد، شانس بهبود بیمار، بیش از ۹۰ درصد تخمین زده می شود اما وقتی زیر بغل هم به تومورها آلوده باشد شانس بهبودی کامل بین ۳۰ تا ۶۰ درصد است. اینجاست ...

ادامه مطلب