احداث بیمارستان تخصصی سرطان نیاز به ۳۰۰میلیارد بودجه دارد

حجت الاسلام غلامرضا محمدزاده،مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران، با اشاره به روند احداث و ساخت بیمارستان تخصصی سرطان حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) به خبرنگار قرآن و معارف خبرگزاری شبستان گفت: در خصوص روند کار ساخت بیمارستان تخصصی سرطان حرم عبدالعظم حسنی (ع) تمام مسایل فنی و عبادی خود اعم از جواز شهرداری، نقشه معماری آماده شده است و عملیات اجرایی آن کلید خورد.

وی افزود: اما برای پیشرفت کار نیاز به ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه کرد هستیم که هر کسی که توانایی مشارکت در این وقف جمعی حتی به میزان هزار تومان را دارد می تواند کمک کند.

 حجت الاسلام محمدزاده تصریح کرد:  گفتنی است همزمان با برپایی طرح های ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان در کلیه بقاع متبرکه اوراق وقفی بیمارستان تخصصی سرطان به فروش می رسد. همچنین در خلال برنامه ها و سخنرانی ها به موضوع تشویق و ترغیب مردم به وقف های جدید وقف ثلث اموال که در اسلام بسیار سفارش شده و احیای موقوفات می پردازیم.

گفتنی است، طي تحقيقات به عمل آمده و براساس نظرات پزشکان و متخصصان در حال حاضر بيماري سرطان بعد از حوادث رانندگي و بيماري هاي قلبي و عروقي به عنوان سومين عامل مرگ و مير در کشور مطرح و پيش بيني مي شود در يک تا دو دهه آينده با افزايش ميانگين سني و پير شدن جامعه با رشد چشمگير سرطان يا همان سونامي سرطان روبه رو شويم. پس باید سومین تمرکز پزشکی و درمانی کشور بر محور سرطان طراحی شود.

اما  در شرایط فعلی به جز بیمارستان امام خمینی(ره)، مرکز دیگری که به صورت رسمی فعالیتش مربوط به حوزه سرطان باشد در تهران وجود ندارد و در این اثنا اداره کل اوقاف و امور خيريه استان تهران گام اول را در انتشار و تخصیص اوراق وقف به بیماری سرطان برداشت. گامي مهم در زمينه کمک به بيماران سرطاني با ساخت اولين بيمارستان تخصصي سرطان در شهر ری با نام بیمارستان حضرت عبدالعظیم(ع)، ایده‌ای که در موقوفه روحانی‌نژاد ساخته خواهد شد.

مجلس شورای اسلامی طی سال جاری مجوز فروش ۱۰۰ میلیارد تومان اوراق وقف را برای سازمان اوقاف صادر کرد که میزان فروش اوراق وقف را در اولین روز فروش که همزمان با عید سعید غدیر خم بود ۵۰۰ میلیون تومان اعلام شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *